התמקדות (Focusing Oriented Therapy)

כלי מרתק ורב עוצמה לחקירה אישית, לצמיחה ולשיפור איכות חיים.  התמקדות מאפשרת להבין וליישם את הידע הקיים בתחושות הגוף והאינטואיציה. יצירת קשר בין האדם לתחושות הפנימיות שלו והקניית היכולת 'להבין את עצמו'.

 

התמקדות מעניקה לך כמטופל כלים להקשבה לגוף ולהבנה טובה יותר של איתותים ותחושות פנימיות. כך היא מקנה לך את החוסן והיכולת להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ, הצפות רגשיות, ביקורת פנימית וחיצונית, פחדים, מתחים ועוד.

 

ככל שאתה קשוב יותר לגופך ומייצר סינרגיה גבוהה יותר עם החוויה הפנימית, כך גם משתפרת היכולת שלך לקבל החלטות שהן נכונות לך, משתפרת היכולת שלך להעמיק קשרים בין אישיים, לפתח ולהעצים את האינטואיציה האישית ואת היצירתיות שבך.

 

הטיפול באמצעות התמקדות שייך לגישות הטיפוליות  הקצרות מועד, המתמקדות בלב הבעיה.  בטיפול מוצלח, אני כמטפלת מסייעת לך להיות מודע יותר, להתבונן על מכלול חייך ולהכיר את עצמך טוב יותר, על חולשותיך וחוזקותיך. לחקור את שורשי הבעיות ולרכוש כלים שיסייעו לך להיחלץ ממצבי תקיעות. כל אלו יקנו לך בהירות בחייך ותחושה של "בעל-הבית" המסוגל להבין את עצמו ואת בעיותיו. אתה לומד תהליך המסייע לך להקשיב ל'נורות האדומות' שחוכמת הגוף שולחת, להבין את המשמעות שלהן ולפתור את הבעיות הקשורות בהן.

 

נגישות